Twój adres IP:
   on:  o:  w:
Imieniny:

XXIV niedziela zwykła - 17.09.2017 r.

1. Z kalendarza liturgicznego – jutro święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i polskiej młodzieży, w środę wspomnienie św. Męczenników z Korei, w czwartek święto św. Mateusza, a w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio (poświęcimy Jego figurę)

2. Spotkanie dla rodziców dzieci kl. III z Kamienicy jutro o godz. 18.45 w salce, natomiast dla rodziców dzieci z Załakowa w przyszły czwartek (28.09) o g. 16.20 w kościele w Załakowie

3. Dziękuję za kolektę inwestycyjną z poprzedniej niedzieli, którą przeznaczamy na wkład własny parafii w projekcie termomodernizacji naszego kościoła a w kościele filialnym na ocieplenie dachu. Dziękuję też za dzisiejszą przeznaczoną na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

4. Kandydaci do bierzmowania - młodzież klas II i III gimnazjum – przyjdą jutro na Mszę św. o g. 18.00 do kościoła w Kamienicy – we wspomnienie św. Stanisława Kostki. Po Mszy nauka w kościele.

5. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu (w salce):
    -  ministranci i kandydaci – wtorek g. 18.45,
    -  dzieci chętnych na spotkania Oazy Dzieci Bożych (od I klasy SP) w środę o g. 18.45,
    -  Zelatorek i Zelatorów Żywego Różańca – w czwartek o g. 18.45
        (m.in. szczegóły włączenia się w akcję „Różaniec do granic”),
    -  Oazy młodzieżowej oraz młodzieży chętnej by pograć w gry planszowe w piątek o g. 18.45

6. Nasz Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. Bł. Marty Wieckiej zaprasza do wzięcia udziału w akcji charytatywnej. W przyszłą niedzielę (24.09) w g. 8.30-18.00 przed remizą można będzie nabyć popcorn, bagietki oraz gofry. Będzie też bezpłatne malowanie twarzy dzieciom. Środki pozyskane ze sprzedaży produktów będą przeznaczone na potrzeby chorych, niepełnosprawnych, sierot i półsierot z naszej parafii.

7. Dziękuję p. Janowi Koszałka z pomocnikami za bezinteresowne odnowienie dwóch krzyży. Dziękuję również za posprzątanie kościoła

8. W środę tradycyjnie Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a Msze św. w ciągu tygodnia w kościele parafialnym o g. 18.00

9. W związku ze skutkami nawałnicy, która miała miejsce w nocy z 11 na 12 sierpnia br., Wojewoda Pomorski, pan Dariusz Drelich, przypomina, że Rząd RP wprowadził uproszczone procedury związane z odbudową i remontem zniszczonych budynków oraz informuje o możliwości uzyskania odszkodowań i zasiłków dla dzieci z rodzin poszkodowanych. Szczegółowe informacje wywieszone są na tablicy ogłoszeń.

10. Zapowiedzi przedślubne

Łukasz Tempski, st. wolnego, zam. Pałubice i
    Agata Kwidzińska, st. wolnego, zam. Otomino
    zapowiedź I